Última noticia
Real Federación Española de Natación
05/05/2019 14:02 · 18/19 - Cto. de Segunda División Femenina-Zona 2 .- Talavera -

CEsp Segunda Femenina: El CN Martorell asciende a Primera División

Apasionante el Grupo B del Campeonato de España de Segunda División femenina. Talavera de la Reina (Toledo) ha sido la magnífica sede en un fin de semana apasionante de waterpolo que ha terminado con el ascenso del CN Martorell tras una final frenética ante el WP 9802 navarro. La tercera plaza ha sido para la EW Zaragoza B. Final de vértigo en Talavera. Igualdad máxima en los dos primeros periodos. El cuadro navarro se ha llevado el primer cuarto con un ajustado 1-2 y en los segundos ocho minutos la diferencia se ha mantenido mínima a favor… Veure més

Veure
0 M'agrada · 0 Comentaris

M'agrada Comentar
Calendari
Equip Vídeo Data Parcials Resultat
Veure MartorellMartorell GEIEGGEIEG Div, 03/05/2019 11:10 GMT−4 P.M. de Talavera de la Reina 1083123332100 Div, 03/05/2019 11:10 GMT−4 P.M. de Talavera de la Reina
Veure Talavera PoseidónTalavera Poseidón Zaragoza BZaragoza B Div, 03/05/2019 13:30 GMT−4 P.M. de Talavera de la Reina 7301837271800 Div, 03/05/2019 13:30 GMT−4 P.M. de Talavera de la Reina

Gols penal

Nom Equip Valor
Veure HAIZEA EXPÓSITO ETAYOHAIZEA EXPÓSITO ETAYO Leioa I.T. B 4
Veure CARMEN LOPEZ FERRERCARMEN LOPEZ FERRER C.D. WATERPOLO 98 02 2
Veure LUCIA MUÑOZ DAVIDLUCIA MUÑOZ DAVID Talavera Poseidón 2
Veure XENIA FONT GONZALEZXENIA FONT GONZALEZ GEIEG 2
Veure ANE CUERVO HENANDORENAANE CUERVO HENANDORENA C.D. WATERPOLO 98 02 1

Expulsions per 20 segons

Nom Equip Valor
Veure GARAZI PEREZ DE MENDIOLA LACALLEGARAZI PEREZ DE MENDIOLA LACALLE Urbat I.K.E. 9
Veure LUCIA CALONGE OLMOSLUCIA CALONGE OLMOS Zaragoza B 8
Veure CLAUDIA GUDIEL RODRIGUEZCLAUDIA GUDIEL RODRIGUEZ Talavera Poseidón 8
Veure IXONE ALONSO CHICANOIXONE ALONSO CHICANO Leioa I.T. B 8
Veure ANDREA MARTÍN VICENTEANDREA MARTÍN VICENTE Talavera Poseidón 8

Targetes grogues

Nom Equip Valor
Veure PAULA ESTEBAN ANTORANPAULA ESTEBAN ANTORAN Zaragoza B 1
Veure JON LÓPEZ SÁEZJON LÓPEZ SÁEZ Leioa I.T. B 1

Gols

Nom Equip Valor
Veure MARTA MADRE FORTEMARTA MADRE FORTE Zaragoza B 18
Veure MIREN URIZAR MOLINAMIREN URIZAR MOLINA Urbat I.K.E. 17
Veure HAIZEA EXPÓSITO ETAYOHAIZEA EXPÓSITO ETAYO Leioa I.T. B 16
Veure NATALIA NAYA MANERONATALIA NAYA MANERO Zaragoza B 15
Veure XENIA FONT GONZALEZXENIA FONT GONZALEZ GEIEG 13

Faltes per penal

Nom Equip Valor
Veure ALEJANDRA SANCHEZ CASTAÑONALEJANDRA SANCHEZ CASTAÑON Talavera Poseidón 3
Veure MIRIAM MONSECH RODRIGUEZMIRIAM MONSECH RODRIGUEZ Martorell 3
Veure ELSA GARCIA LIARTEELSA GARCIA LIARTE Club Waterpolo Carthago 2
Veure CRISTINA CASTRO LAGUNACRISTINA CASTRO LAGUNA Club Waterpolo Carthago 2
Veure IXONE SANTAMARIA GONZALEZIXONE SANTAMARIA GONZALEZ Urbat I.K.E. 2

Expulsions definitives, amb substitució disciplinària

Nom Equip Valor
Veure LAIA ALBUIXECH CALOMARDOLAIA ALBUIXECH CALOMARDO Martorell 1
Veure SILVIA LORENTE BELTRANSILVIA LORENTE BELTRAN Zaragoza B 1

Penals fallats

Nom Equip Valor
Veure ARIADNA FONT PEREZARIADNA FONT PEREZ GEIEG 3
Veure MARTA MADRE FORTEMARTA MADRE FORTE Zaragoza B 3
Veure ALBA SAAVEDRA JULÌAALBA SAAVEDRA JULÌA GEIEG 1
Veure ELSA GARCIA LIARTEELSA GARCIA LIARTE Club Waterpolo Carthago 1
Veure VIRGINIA ALCARAZ GONZALEZVIRGINIA ALCARAZ GONZALEZ Club Waterpolo Carthago 1

Temps morts

Nom Equip Valor
Veure JORGE CEPEDA BLÁZQUEZJORGE CEPEDA BLÁZQUEZ Talavera Poseidón 9
Veure DAVIDE CERCHIDAVIDE CERCHI Urbat I.K.E. 7
Veure RAFAEL LOPEZ JURADORAFAEL LOPEZ JURADO Martorell 7
Veure ADRIA COMAJOAN CIURANAADRIA COMAJOAN CIURANA GEIEG 7
Veure ANGEL NIETO FERNÁNDEZANGEL NIETO FERNÁNDEZ Club Waterpolo Carthago 5

El seu navegador no ha estat capaç de carregar tots els recursos de la nostra web, és possible que hagin estat bloquejats per un firewall, un proxy, algun complement o la configuració del seu navegador.

Pot provar a prémer Ctrl + F5 o Ctrl + Shift + R per a forçar al seu navegador a intentar descarregar-los un altre cop, o si això no funciona, a utilitzar un altre navegador o contactar amb l'administrador del sistema o proveïdor d'Internet per solucionar aquest problema.
Sponsor Oficial
PREMAAT - Seguros y Ahorro
Sponsor Platino
Halcón Viajes La Liga 4 Sports Astralpool
Sponsor Oro
TOPSEC Iberia Loterías y Apuestas del Estado - Con el Deporte Ayuntamiento Yamaguchi
Sponsor Técnico
Spedo Turbo Erreà
Institucionales
Consejo Superior de Deportes Asociación Deportes Olímpicos Comité Olímpico Español Universo Mujer ADESP Fédération Internationale de Natation Ligue Européenne de Natation
RSC
Asociación Española Contra el Cáncer Step By Water
Partners
Partners
Transporte Oficial
Partners
Línea Aérea Oficial
Iberia
Partners Salud Deportiva
Partners