Última noticia
Real Federación Española de Natación
14/04/2019 18:00 · 18/19 - Segunda División Masculina

Segunda Masculina: Crónica de la Jornada 21

El ascenso se mantendrá al rojo vivo hasta la última jornada de la Segunda División Masculina tras las victorias de CW Elx (10-7 ante Portugalete) y de CN Caballa (10-6 en casa contra CN Metropole). Además, CW Navarra B 14-9 CN Helios, CN la Latina-Iara B 8-11 CN L’Hospitalet, CN Godella 9-12 CW Castelló, CN Tres Cantos 13-11 CW Turia. El CW Elx es el mejor situado para lograr la segunda plaza de ascenso a Primera (la primera la tiene desde hace unos días el CN Helios), pero deberá esperar y sufrir aún. Los ilicitanos cumplieron este fin… Veure més

Veure
0 M'agrada · 0 Comentaris

M'agrada Comentar
Calendari
Equip Vídeo Data Parcials Resultat
Veure C.N. METROPOLEC.N. METROPOLE C.D. WATERPOLO NAVARRA BC.D. WATERPOLO NAVARRA B Dis, 20/10/2018 06:00 GMT−4 Club Natación Metropole 9722122142 Dis, 20/10/2018 06:00 GMT−4 Club Natación Metropole
Veure C.N. HELIOSC.N. HELIOS C.N. L'HOSPITALETC.N. L'HOSPITALET Dis, 20/10/2018 11:00 GMT−4 C.N. Helios 7623202211 Dis, 20/10/2018 11:00 GMT−4 C.N. Helios
Veure DEP. NAUT. DE PORTUGALETEDEP. NAUT. DE PORTUGALETE C.N. GODELLAC.N. GODELLA Dis, 20/10/2018 12:00 GMT−4 Muelle Churruca, Muelle de Churruca, s/n, Portugalete 131323434334 Dis, 20/10/2018 12:00 GMT−4 Muelle Churruca, Muelle de Churruca, s/n, Portugalete
Veure WATERPOLO ELXWATERPOLO ELX C.N. TRES CANTOSC.N. TRES CANTOS Dis, 20/10/2018 12:00 GMT−4 Esperanza Lag Campo 1, Elche, España 10923321143 Dis, 20/10/2018 12:00 GMT−4 Esperanza Lag Campo 1, Elche, España
Veure C. WATERPOLO CASTELLÓC. WATERPOLO CASTELLÓ C.N. LA LATINA-IARA BC.N. LA LATINA-IARA B Diu, 21/10/2018 06:15 GMT−4 Gaetá Huguet- Campo 1 11431402320 Diu, 21/10/2018 06:15 GMT−4 Gaetá Huguet- Campo 1
Veure C.D. WATERPOLO TURIAC.D. WATERPOLO TURIA C.N. CABALLAC.N. CABALLA Diu, 21/10/2018 06:30 GMT−4 Piscina Municipal Nazaret 6724101122 Diu, 21/10/2018 06:30 GMT−4 Piscina Municipal Nazaret

Gols penal

Nom Equip Valor
Veure ALEJANDRO NEIRA SANCHEZALEJANDRO NEIRA SANCHEZ WATERPOLO ELX 11
Veure JESÚS BARREIRO SACALUGAJESÚS BARREIRO SACALUGA C.N. CABALLA 9
Veure XAVIER MENDEZ SAMPEREXAVIER MENDEZ SAMPERE C.N. L'HOSPITALET 9
Veure DANIEL ALVARIÑO CASTILLODANIEL ALVARIÑO CASTILLO C.N. GODELLA 6
Veure RAFAEL E. PARRAS SUAREZRAFAEL E. PARRAS SUAREZ C.N. METROPOLE 5

Expulsions per 20 segons

Nom Equip Valor
Veure JOEL VAZQUEZ MEDINAJOEL VAZQUEZ MEDINA DEP. NAUT. DE PORTUGALETE 41
Veure PABLO RODRIGUEZ TORRESPABLO RODRIGUEZ TORRES C.N. LA LATINA-IARA B 35
Veure ALBERTO GÓMEZ RUIZALBERTO GÓMEZ RUIZ C.N. CABALLA 34
Veure JAIME CANTONERO IBAÑEZJAIME CANTONERO IBAÑEZ C.N. HELIOS 33
Veure LUIS BAUSA GIMENOLUIS BAUSA GIMENO C. WATERPOLO CASTELLÓ 31

Expulsions i penal

Nom Equip Valor
Veure DAVID GOZALBO CANALIASDAVID GOZALBO CANALIAS C. WATERPOLO CASTELLÓ 1

Targetes vermelles

Nom Equip Valor
Veure JOSE FELIX JAUREGUI ARANGURENJOSE FELIX JAUREGUI ARANGUREN C.D. WATERPOLO NAVARRA B 2
Veure IKER JAUREGUI ETAYOIKER JAUREGUI ETAYO C.D. WATERPOLO NAVARRA B 2
Veure RAMON GARRIGA BENAIGESRAMON GARRIGA BENAIGES C.N. HELIOS 2
Veure MANUEL MARTÍN BELTRÁNMANUEL MARTÍN BELTRÁN C.N. CABALLA 2
Veure LOANY PEÑA LINARESLOANY PEÑA LINARES C.N. LA LATINA-IARA B 1

Targetes grogues

Nom Equip Valor
Veure VICENTE SOUSA MARTIVICENTE SOUSA MARTI C.N. L'HOSPITALET 8
Veure VITALIY DENYSENKOVITALIY DENYSENKO C.D. WATERPOLO TURIA 7
Veure SERGIO FERNANDEZ MIRANDASERGIO FERNANDEZ MIRANDA WATERPOLO ELX 6
Veure HUGO DURAN MIGUELHUGO DURAN MIGUEL C.N. METROPOLE 5
Veure JORGE BOTELLO GARCIAJORGE BOTELLO GARCIA C. WATERPOLO CASTELLÓ 5

Gols

Nom Equip Valor
Veure MAX PUGIBET FONTMAX PUGIBET FONT DEP. NAUT. DE PORTUGALETE 53
Veure JESÚS BARREIRO SACALUGAJESÚS BARREIRO SACALUGA C.N. CABALLA 47
Veure JAVIER ORTIZ LOPEZJAVIER ORTIZ LOPEZ C.N. TRES CANTOS 43
Veure MANUEL NARANJO ROBLEDOMANUEL NARANJO ROBLEDO C.N. TRES CANTOS 41
Veure DANIEL ALVARIÑO CASTILLODANIEL ALVARIÑO CASTILLO C.N. GODELLA 37

Faltes per penal

Nom Equip Valor
Veure LUIS BAUSA GIMENOLUIS BAUSA GIMENO C. WATERPOLO CASTELLÓ 5
Veure MARIO MARTIN MORENOMARIO MARTIN MORENO C.N. TRES CANTOS 4
Veure IÑIGO HUARTE RUBIOIÑIGO HUARTE RUBIO C.D. WATERPOLO NAVARRA B 4
Veure EDUARDO GONZALEZ FERNANDEZEDUARDO GONZALEZ FERNANDEZ C.N. TRES CANTOS 4
Veure OSCAR CERVETTO GARCIAOSCAR CERVETTO GARCIA C.N. GODELLA 3

Expulsions definitives, amb substitució disciplinària

Nom Equip Valor
Veure BORJA FURIO BARREIRABORJA FURIO BARREIRA C. WATERPOLO CASTELLÓ 3
Veure DANIEL SEGURA SANTOSDANIEL SEGURA SANTOS C.N. LA LATINA-IARA B 3
Veure ALBERT MARIMON RUIZALBERT MARIMON RUIZ C.N. L'HOSPITALET 2
Veure MIGUEL TORRES MARTINEZMIGUEL TORRES MARTINEZ C.N. LA LATINA-IARA B 2
Veure BORJA REQUENA ALVAREZBORJA REQUENA ALVAREZ DEP. NAUT. DE PORTUGALETE 2

Expulsions definitives per brutalitat, amb substitució als 4 minuts

Nom Equip Valor
Veure CARLOS FERNANDEZ RAMOSCARLOS FERNANDEZ RAMOS C.N. METROPOLE 1

Expulsions definitives, amb substitució no disciplinària

Nom Equip Valor
Veure MARIO MEDINA VENTURAMARIO MEDINA VENTURA C.N. GODELLA 1

Penals fallats

Nom Equip Valor
Veure JAVIER QUEMADA FERNANDEZ-MARIÑASJAVIER QUEMADA FERNANDEZ-MARIÑAS C.N. LA LATINA-IARA B 3
Veure IAN BARROSO RODRIGUEZIAN BARROSO RODRIGUEZ C.N. METROPOLE 3
Veure LUIS BAUSA GIMENOLUIS BAUSA GIMENO C. WATERPOLO CASTELLÓ 2
Veure JUAN RAMÓN LEÓN BARBANCHOJUAN RAMÓN LEÓN BARBANCHO C.N. CABALLA 2
Veure ALEJANDRO NEIRA SANCHEZALEJANDRO NEIRA SANCHEZ WATERPOLO ELX 2

Temps morts

Nom Equip Valor
Veure ANTONIO SUAREZ FRANCISCOANTONIO SUAREZ FRANCISCO C.N. TRES CANTOS 79
Veure LORENA MIRANDA DORADOLORENA MIRANDA DORADO C.N. CABALLA 79
Veure ENRIQUE GARCIA LIROLAENRIQUE GARCIA LIROLA C.N. GODELLA 75
Veure JOSE LUIS RODRIGUEZ MARTINEZJOSE LUIS RODRIGUEZ MARTINEZ C.N. LA LATINA-IARA B 72
Veure VITALIY DENYSENKOVITALIY DENYSENKO C.D. WATERPOLO TURIA 70

Altres

Nom Equip Valor
Veure MARC GISPERT  GARCIAMARC GISPERT GARCIA C.N. L'HOSPITALET 4
Veure BORJA REQUENA ALVAREZBORJA REQUENA ALVAREZ DEP. NAUT. DE PORTUGALETE 1

El seu navegador no ha estat capaç de carregar tots els recursos de la nostra web, és possible que hagin estat bloquejats per un firewall, un proxy, algun complement o la configuració del seu navegador.

Pot provar a prémer Ctrl + F5 o Ctrl + Shift + R per a forçar al seu navegador a intentar descarregar-los un altre cop, o si això no funciona, a utilitzar un altre navegador o contactar amb l'administrador del sistema o proveïdor d'Internet per solucionar aquest problema.
Sponsor Oficial
PREMAAT - Seguros y Ahorro Tejada's Forever
Sponsor Platino
Halcón Viajes Astralpool Astralpool
Sponsor Oro
TOPSEC Iberia Loterías y Apuestas del Estado - Con el Deporte Ayuntamiento Yamaguchi
Sponsor Técnico
Spedo Turbo Erreà
Institucionales
Consejo Superior de Deportes Asociación Deportes Olímpicos Comité Olímpico Español Universo Mujer ADESP Fédération Internationale de Natation Ligue Européenne de Natation
RSC
Asociación Española Contra el Cáncer Step By Water
Partners
Partners
Transporte Oficial
Partners
Línea Aérea Oficial
Iberia
Partners Salud del Deportista
Partners