Última noticia
Real Federación Española de Natación
08/03/2020 21:21 · 19/20 - Primera División Masculina (CANCELADA)

Primera División Masculina: Crónica de la Jornada 18

Disputada la Jornada 18 de la Primera Masculina, un punto separa al líder Molins de Rei-SINTAGMIA del segundo, el CN Sant Feliu. El primero venció al CN Helios por 14-8; los de Millán, al Montjuïc 11-8; además, CN La Latina-Iara 8-7 CN La Caballa, AR Concepción-Cdad. Lineal 8-10 UE Horta, CN Rubí 13-12 CN Premià, CW Málaga-Inacua 8-12 Claret Askartza. El líder lo sigue siendo gracias a su victoria en casa ante el CN Helios por un claro 14-8. Molins puso una brecha de cinco goles (9-5) al descanso y con esa renta le bastó para llevarse… Veure més

Veure
0 M'agrada

M'agrada
Calendari
Equip Vídeo Data Parcials Resultat
Veure C.N. PREMIAC.N. PREMIA U.E. HORTAU.E. HORTA Dis, 14/03/2020 11:55 GMT C.N. Premiá Dis, 14/03/2020 11:55 GMT C.N. Premiá
Veure C.N. CABALLAC.N. CABALLA C.N. RUBIC.N. RUBI Dis, 14/03/2020 14:00 GMT Club Natación Caballa Dis, 14/03/2020 14:00 GMT Club Natación Caballa
Veure C.N. MONTJUICC.N. MONTJUIC C.D. WP MALAGA - INACUAC.D. WP MALAGA - INACUA Dis, 14/03/2020 15:30 GMT Ciutat Esportiva - Segura, s.n - montjuic Dis, 14/03/2020 15:30 GMT Ciutat Esportiva - Segura, s.n - montjuic
Veure C.N. HELIOSC.N. HELIOS C.N. GRANOLLERSC.N. GRANOLLERS Dis, 14/03/2020 16:00 GMT Piscina Manuel Molinero C.N. Helios, Zaragoza, España Dis, 14/03/2020 16:00 GMT Piscina Manuel Molinero C.N. Helios, Zaragoza, España
Veure C.N. SANT FELIUC.N. SANT FELIU C.N. MOLINS DE REI SINTAGMIAC.N. MOLINS DE REI SINTAGMIA Dis, 14/03/2020 17:30 GMT CN. Sant Feliu Dis, 14/03/2020 17:30 GMT CN. Sant Feliu
Veure CLARET ASKARTZACLARET ASKARTZA C.N. LA LATINA-IARAC.N. LA LATINA-IARA Dis, 14/03/2020 17:30 GMT Colegio Claret Askartza Dis, 14/03/2020 17:30 GMT Colegio Claret Askartza
Veure A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEALA.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL descansa

Gols penal

Nom Equip Valor
Veure JAVIER CARRASCO MADRIDANOJAVIER CARRASCO MADRIDANO C.N. RUBI 17
Veure DANIEL PARRILLA MARTINEZDANIEL PARRILLA MARTINEZ A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL 15
Veure JUAN LUIS ARÓSTEGUI ORTEGAJUAN LUIS ARÓSTEGUI ORTEGA C.D. WP MALAGA - INACUA 14
Veure GUILLEM VILAR ESTRADAGUILLEM VILAR ESTRADA U.E. HORTA 12
Veure FERNANDO LUIS ZAYAS SANCHEZFERNANDO LUIS ZAYAS SANCHEZ C.N. LA LATINA-IARA 11

Expulsions per 20 segons

Nom Equip Valor
Veure JORDI BUSQUETS PUIGJORDI BUSQUETS PUIG C.N. RUBI 31
Veure ALEJANDRO ORTIZ MUÑOZALEJANDRO ORTIZ MUÑOZ C.N. RUBI 29
Veure MIGUEL CAGIGAL MARTINEZMIGUEL CAGIGAL MARTINEZ A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL 29
Veure ALBERTO GÓMEZ RUIZALBERTO GÓMEZ RUIZ C.N. CABALLA 29
Veure IVAN MORENO VAZ-ROMEROIVAN MORENO VAZ-ROMERO C.N. SANT FELIU 28

Expulsions i penal

Nom Equip Valor
Veure HECTOR RIOS BERBELHECTOR RIOS BERBEL CLARET ASKARTZA 1
Veure XABIER PEREZ ARISTEGIXABIER PEREZ ARISTEGI CLARET ASKARTZA 1
Veure HUGO CASTRO FERNANDEZHUGO CASTRO FERNANDEZ U.E. HORTA 1
Veure RUI MANUEL MARTINS RAMOSRUI MANUEL MARTINS RAMOS C.N. CABALLA 1
Veure SERGIO FERNANDEZ NIETOSERGIO FERNANDEZ NIETO C.N. CABALLA 1

Targetes vermelles

Nom Equip Valor
Veure ISUSKO ARIAS BARRUTIAISUSKO ARIAS BARRUTIA CLARET ASKARTZA 2
Veure FREDY BEDOYA HINCAPIEFREDY BEDOYA HINCAPIE A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL 1
Veure IGNACIO ARISTE LOPEZ-LINARESIGNACIO ARISTE LOPEZ-LINARES A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL 1
Veure JAVIER CORTES NUÑEZJAVIER CORTES NUÑEZ CLARET ASKARTZA 1
Veure UNAI CASAS LIBANOUNAI CASAS LIBANO CLARET ASKARTZA 1

Targetes grogues

Nom Equip Valor
Veure FREDY BEDOYA HINCAPIEFREDY BEDOYA HINCAPIE A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL 7
Veure ALFONS CANOVAS RAMOSALFONS CANOVAS RAMOS C.N. MONTJUIC 6
Veure DANIEL GOMEZ ARIASDANIEL GOMEZ ARIAS C.N. RUBI 5
Veure XAVIER RIBAS MARQUEZXAVIER RIBAS MARQUEZ U.E. HORTA 4
Veure FCO.XAVIER JULIA MATEUFCO.XAVIER JULIA MATEU C.N. PREMIA 3

Gols

Nom Equip Valor
Veure RUI MANUEL MARTINS RAMOSRUI MANUEL MARTINS RAMOS C.N. CABALLA 45
Veure DANIEL PEREZ MARTINEZDANIEL PEREZ MARTINEZ CLARET ASKARTZA 37
Veure ROGER BRIAS CARTESROGER BRIAS CARTES U.E. HORTA 35
Veure ALEJANDRO SERRANO VICENTEALEJANDRO SERRANO VICENTE C.N. LA LATINA-IARA 34
Veure IGNASI BARGALLO GARCIAIGNASI BARGALLO GARCIA C.N. SANT FELIU 34

Faltes per penal

Nom Equip Valor
Veure DANIEL LOPEZ AMORESDANIEL LOPEZ AMORES C.N. GRANOLLERS 9
Veure JAIME GUTIERREZ SANTIAGOJAIME GUTIERREZ SANTIAGO A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL 7
Veure DANIEL A BLAZQUEZ MARTINDANIEL A BLAZQUEZ MARTIN C.N. LA LATINA-IARA 7
Veure MARC VERA BESCOSMARC VERA BESCOS U.E. HORTA 6
Veure IVAN BECERRA VERDONIVAN BECERRA VERDON CLARET ASKARTZA 6

Expulsions definitives, amb substitució disciplinària

Nom Equip Valor
Veure FERNANDO LUIS ZAYAS SANCHEZFERNANDO LUIS ZAYAS SANCHEZ C.N. LA LATINA-IARA 2
Veure JAIME GUTIERREZ SANTIAGOJAIME GUTIERREZ SANTIAGO A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL 2
Veure MARC LUCENA GONZALEZMARC LUCENA GONZALEZ C.N. SANT FELIU 2
Veure JAIME GODOY CALVOJAIME GODOY CALVO C.D. WP MALAGA - INACUA 2
Veure XABIER OROZCO CASTRILLOXABIER OROZCO CASTRILLO CLARET ASKARTZA 1

Penals fallats

Nom Equip Valor
Veure DANIEL PARRILLA MARTINEZDANIEL PARRILLA MARTINEZ A.R. CONCEPCIÓN CIUDAD LINEAL 6
Veure JUAN MOTOS ASTURIASJUAN MOTOS ASTURIAS C.N. HELIOS 5
Veure ROGER BRIAS CARTESROGER BRIAS CARTES U.E. HORTA 5
Veure JUAN LUIS ARÓSTEGUI ORTEGAJUAN LUIS ARÓSTEGUI ORTEGA C.D. WP MALAGA - INACUA 5
Veure JAIME CANTONERO IBAÑEZJAIME CANTONERO IBAÑEZ C.N. HELIOS 4

Temps morts

Nom Equip Valor
Veure JAVIER CORTES NUÑEZJAVIER CORTES NUÑEZ CLARET ASKARTZA 32
Veure XAVIER RIBAS MARQUEZXAVIER RIBAS MARQUEZ U.E. HORTA 31
Veure ALVARO GARCIA BOTELLOALVARO GARCIA BOTELLO C.N. HELIOS 30
Veure WIFREDO SANCHEZ SANCHEZWIFREDO SANCHEZ SANCHEZ C.D. WP MALAGA - INACUA 29
Veure TOMAS BRUDERTOMAS BRUDER C.N. GRANOLLERS 26

Altres

Nom Equip Valor
Veure PAU BRIAS CARTESPAU BRIAS CARTES U.E. HORTA 2
Veure IVAN BECERRA VERDONIVAN BECERRA VERDON CLARET ASKARTZA 1

Fitxers

Nom Mida Data
Veure Normativa (actualizada mayo 2020) 103,98 KB 28/05/2020

El seu navegador no ha estat capaç de carregar tots els recursos de la nostra web, és possible que hagin estat bloquejats per un firewall, un proxy, algun complement o la configuració del seu navegador.

Pot provar a prémer Ctrl + F5 o Ctrl + Shift + R per a forçar al seu navegador a intentar descarregar-los un altre cop, o si això no funciona, a utilitzar un altre navegador o contactar amb l'administrador del sistema o proveïdor d'Internet per solucionar aquest problema.
Sponsor Platino
Astralpool

Sidn

Sidn Viajes el corte inglés

Sponsor Oro
Loterías y Apuestas del Estado - Con el Deporte Ayuntamiento Yamaguchi
Sponsor Técnico
Spedo Turbo
Institucionales
Consejo Superior de Deportes Asociación Deportes Olímpicos Comité Olímpico Español Universo Mujer ADESP Fédération Internationale de Natation Ligue Européenne de Natation
RSC
Asociación Española Contra el Cáncer Step By Water
Línea Aérea Oficial
Iberia
Rent a Car Oficial
Partners
Partners
Partners
Media Partner
Media partners
Partners Salud del Deportista
Partners