Última noticia
Real Federación Española de Natación
17/02/2020 04:10 · 19/20 - Primera División Femenina (CANCELADA)

Primera Femenina: Crónica de la Jornada

Se pone interesante la parte alta de la Primera División Femenina. El líder Leioa perdió en casa ante WP 9802 (9-10) y mantiene tres puntos de margen pero con un partido más que la AR Concepción-Cdad. Lineal, que ganó en Marbella (9-15); además, CN Ciudad de Alcorcón 7-11 AE Santa Eulàlia, CN Cuatro Caminos 11-11 UE Horta y EW Zaragoza B 8-12 Real Canoe.  Derrota inesperada en casa del Leioa WLB ante un WP 9802 (9-10) que se consolida tercero con 27 puntos. Las vascas perdieron su primer partido del curso tras una mala primera mitad (2-6).… Veure més

Veure
0 M'agrada · 0 Comentaris

M'agrada Comentar
Calendari
Equip Vídeo Data Parcials Resultat
Veure ESCUELA WATERPOLO ZARAGOZA BESCUELA WATERPOLO ZARAGOZA B C. WATERPOLO DOS HERMANASC. WATERPOLO DOS HERMANAS Diu, 22/03/2020 07:45 GMT−5 Piscinas de Bomberos de Zaragoza Diu, 22/03/2020 07:45 GMT−5 Piscinas de Bomberos de Zaragoza
Veure A.R. CONCEPCION CIUDAD LINEALA.R. CONCEPCION CIUDAD LINEAL U.E. HORTAU.E. HORTA Dis, 01/02/2020 11:00 GMT−5 A.R CONCEPCION - 141333335334 Dis, 01/02/2020 11:00 GMT−5 A.R CONCEPCION -
Veure C.N. CUATRO CAMINOSC.N. CUATRO CAMINOS REAL CANOE N.C.REAL CANOE N.C. Dis, 01/02/2020 11:00 GMT−5 Piscina M-86, Madrid 101134432212 Dis, 01/02/2020 11:00 GMT−5 Piscina M-86, Madrid
Veure LEIOA WLBLEIOA WLB A.E. SANTA EULALIAA.E. SANTA EULALIA Dis, 01/02/2020 11:00 GMT−5 Colegio Askartza Claret 13942411244 Dis, 01/02/2020 11:00 GMT−5 Colegio Askartza Claret
Veure WATERPOLO MARBELLAWATERPOLO MARBELLA WP 98 02WP 98 02 Dis, 01/02/2020 11:00 GMT−5 Piscina Municipal David Meca 91012323422 Dis, 01/02/2020 11:00 GMT−5 Piscina Municipal David Meca
Veure descansa C.N. CIUDAD DE ALCORCONC.N. CIUDAD DE ALCORCON

Gols penal

Nom Equip Valor
Veure CLARA RODRIGUEZ ALGUACILCLARA RODRIGUEZ ALGUACIL A.E. SANTA EULALIA 20
Veure ANDREA MOYA ESCOLANOANDREA MOYA ESCOLANO ESCUELA WATERPOLO ZARAGOZA B 16
Veure LEIRE FERNÁNDEZ LOTINALEIRE FERNÁNDEZ LOTINA LEIOA WLB 13
Veure ANDREA ARIAS PEREZANDREA ARIAS PEREZ A.R. CONCEPCION CIUDAD LINEAL 12
Veure SARA DUEÑAS ASENCIOSARA DUEÑAS ASENCIO WATERPOLO MARBELLA 12

Expulsions per 20 segons

Nom Equip Valor
Veure ELENA QUEVEDO VALBUENAELENA QUEVEDO VALBUENA C.N. CUATRO CAMINOS 31
Veure JULIA SOLER BENASCOJULIA SOLER BENASCO A.E. SANTA EULALIA 29
Veure LAURA BALLESTA SALUDESLAURA BALLESTA SALUDES ESCUELA WATERPOLO ZARAGOZA B 25
Veure PATRICIA FERNANDEZ PEREZPATRICIA FERNANDEZ PEREZ C.N. CIUDAD DE ALCORCON 24
Veure SARA FERNANDEZ MARTIN-DORADOSARA FERNANDEZ MARTIN-DORADO C.N. CUATRO CAMINOS 24

Expulsions i penal

Nom Equip Valor
Veure GADEA BODOQUE GAONAGADEA BODOQUE GAONA C.N. CIUDAD DE ALCORCON 1
Veure ELENA JIMENO AMBROSIELENA JIMENO AMBROSI C.N. CIUDAD DE ALCORCON 1
Veure ANDREA MOYA ESCOLANOANDREA MOYA ESCOLANO ESCUELA WATERPOLO ZARAGOZA B 1

Targetes vermelles

Nom Equip Valor
Veure ANE BASAURI IBARRAANE BASAURI IBARRA LEIOA WLB 1
Veure MIRIAM LOPEZ-ESCRIBANO JARAMIRIAM LOPEZ-ESCRIBANO JARA C.N. CUATRO CAMINOS 1
Veure LUCIA BENITO GONZALEZLUCIA BENITO GONZALEZ C.N. CUATRO CAMINOS 1
Veure JAVIER LARREA POSADASJAVIER LARREA POSADAS WP 98 02 1
Veure BRUNO ABAD GARCIABRUNO ABAD GARCIA C.N. CIUDAD DE ALCORCON 1

Targetes grogues

Nom Equip Valor
Veure JON LÓPEZ SÁEZJON LÓPEZ SÁEZ LEIOA WLB 3
Veure MIGUEL ANGEL BOTELLO GARCIAMIGUEL ANGEL BOTELLO GARCIA WATERPOLO MARBELLA 3
Veure LISANDRA FROMETA HINOJOSALISANDRA FROMETA HINOJOSA C. WATERPOLO DOS HERMANAS 2
Veure MIRIAM LOPEZ-ESCRIBANO JARAMIRIAM LOPEZ-ESCRIBANO JARA C.N. CUATRO CAMINOS 2
Veure IMANOL MAIZA ZUDAIREIMANOL MAIZA ZUDAIRE WP 98 02 2

Gols

Nom Equip Valor
Veure ELENA GARCIA ALVAREZELENA GARCIA ALVAREZ A.R. CONCEPCION CIUDAD LINEAL 47
Veure MAIALEN ONA LOPEZMAIALEN ONA LOPEZ C.N. CUATRO CAMINOS 43
Veure ANE CUERVO HENANDORENAANE CUERVO HENANDORENA WP 98 02 37
Veure CLAUDIA BENITO GONZALEZCLAUDIA BENITO GONZALEZ C.N. CUATRO CAMINOS 36
Veure CLAUDIA VALDES MARTINCLAUDIA VALDES MARTIN C.N. CIUDAD DE ALCORCON 35

Faltes per penal

Nom Equip Valor
Veure AINHOA VIZCAINO RODRIGUEZAINHOA VIZCAINO RODRIGUEZ WATERPOLO MARBELLA 10
Veure ELENA DIAZ MUÑOZELENA DIAZ MUÑOZ WATERPOLO MARBELLA 9
Veure ALBA MARTIN-BUITRAGO GRISALBA MARTIN-BUITRAGO GRIS C.N. CUATRO CAMINOS 8
Veure MAIALEN ONA LOPEZMAIALEN ONA LOPEZ C.N. CUATRO CAMINOS 7
Veure ANNA SEGURANA FERREANNA SEGURANA FERRE U.E. HORTA 6

Expulsions definitives, amb substitució disciplinària

Nom Equip Valor
Veure ALICIA MEDINA GONZALEZALICIA MEDINA GONZALEZ C. WATERPOLO DOS HERMANAS 1
Veure LORENA MATO PALLARESLORENA MATO PALLARES A.E. SANTA EULALIA 1
Veure CLARA RODRIGUEZ ALGUACILCLARA RODRIGUEZ ALGUACIL A.E. SANTA EULALIA 1

Expulsions definitives, amb substitució no disciplinària

Nom Equip Valor
Veure MAILEN BERENICE VILLALVAMAILEN BERENICE VILLALVA U.E. HORTA 1
Veure CLAUDIA VALDES MARTINCLAUDIA VALDES MARTIN C.N. CIUDAD DE ALCORCON 1

Penals fallats

Nom Equip Valor
Veure LEIRE FERNÁNDEZ LOTINALEIRE FERNÁNDEZ LOTINA LEIOA WLB 7
Veure HAIZEA EXPÓSITO ETAYOHAIZEA EXPÓSITO ETAYO LEIOA WLB 6
Veure SARA PINILLA MERINOSARA PINILLA MERINO REAL CANOE N.C. 5
Veure JUDIT FIGUEROA MARINJUDIT FIGUEROA MARIN A.E. SANTA EULALIA 4
Veure ANE CUERVO HENANDORENAANE CUERVO HENANDORENA WP 98 02 3

Temps morts

Nom Equip Valor
Veure ORIOL MASIP MONTSERRATORIOL MASIP MONTSERRAT U.E. HORTA 26
Veure VICTOR SANCHEZ PICORELLIVICTOR SANCHEZ PICORELLI C.N. CIUDAD DE ALCORCON 26
Veure MIRIAM LOPEZ-ESCRIBANO JARAMIRIAM LOPEZ-ESCRIBANO JARA C.N. CUATRO CAMINOS 25
Veure ASTRID ALVAREZ CORAASTRID ALVAREZ CORA REAL CANOE N.C. 21
Veure IMANOL MAIZA ZUDAIREIMANOL MAIZA ZUDAIRE WP 98 02 20

Fitxers

Nom Mida Data
Veure Normativa (actuazliada mayo 2020) 115,87 KB 28/05/2020

El seu navegador no ha estat capaç de carregar tots els recursos de la nostra web, és possible que hagin estat bloquejats per un firewall, un proxy, algun complement o la configuració del seu navegador.

Pot provar a prémer Ctrl + F5 o Ctrl + Shift + R per a forçar al seu navegador a intentar descarregar-los un altre cop, o si això no funciona, a utilitzar un altre navegador o contactar amb l'administrador del sistema o proveïdor d'Internet per solucionar aquest problema.
Sponsor Oficial
PREMAAT - Seguros y Ahorro Tejada's Forever
Sponsor Platino
Astralpool Halcón Viajes Astralpool
Sponsor Oro
TOPSEC Iberia Loterías y Apuestas del Estado - Con el Deporte Ayuntamiento Yamaguchi
Sponsor Técnico
Spedo Turbo Erreà
Institucionales
Consejo Superior de Deportes Asociación Deportes Olímpicos Comité Olímpico Español Universo Mujer ADESP Fédération Internationale de Natation Ligue Européenne de Natation
RSC
Asociación Española Contra el Cáncer Step By Water
Partners
Partners
Transporte Oficial
Partners
Línea Aérea Oficial
Iberia
Partners Salud del Deportista
Partners